Kolay, Pratik, Lezzetli, Güncel Yemek Tarifleri

Tofu Peynirinin Faydaları

0 22

Ülkemizde pek bilinmeyen tofu, özellikle Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olarak tüketilmektedir. Protein açısından zengin olan tofu faydalarını öğrenerek siz de kullanabilirsiniz. Bir peynir olan ürünün çok kompleks bir yapısı vardır. Protein açısından zengindir ancak hiç yağ içermez.

  • Soya fasulyesinin önce ezilmesi,
  • Ardından haşlanması ve
  • son olarak da suyunun ayrılması ile elde edilen tofunun farklı çeşitleri bulunmaktadır.

Her türlü yemekte kullanılabilen ürün, protein açısından oldukça önemli bir içeriğe sahiptir. Buda besin değerinin artmasını sağlamaktadır. Yiyeceğin içinde aynı zamanda yüksek oranda demir bulunmaktadır. Yağı alınan bir işlemden geçtiği için doymuş yağ oranı içermez. Bu da kolesterol oluşumu gibi sıkıntılı durumlar oluşmaz.

Mineral ve Vitamin Deposu: Tofu

Kalsiyum açısından son derece zengin olan peynir ile günlük kalsiyum ihtiyacının büyük bir kısmı sağlanabilmektedir. Faydalı mineral ve vitaminlerle dolu olan gıda; magnezyum, fosfor, çinko ve bakırdan zengindir.

  • İyi bir B vitamini kompleksi olan tofu, özellikle vegan beslenen kişiler açısından önemli bir eksik kapatma desteği olarak kullanılabilir.
  • Et ve et ürünü yemeyen kişiler için protein desteği tofu ile karşılanabilir.

Klasik olarak peynirlerin sağladığı her özellik tofu içinde geçerlidir. Tatlılar ve soslarda da kullanılabilen besin, buzdolabında son kullanım tarihine kadar tazeliğini koruyabilir. İçine su konarak muhafaza edilecek olan ürün kullanılmadan önce suyu dökülebilir. Tofu faydaları hakkında bilgi sahibi olarak vücut sağlığınızı daha fazla düşünebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.